Avuç

Ellerin Hikayesi

El çizgileri, tıpkı parmak izi gibi benzersizdir, hepimiz için farklı anlamlar taşır. Her el çizgisinin ve parmakların birer ismi ve anlamı vardır.

Kalp çizgisi derin ve zincir şeklinde karışık olan insanların duygusal problemler yaşadıkları, his dünyalarının çalkantılı olduğu; düz bir kalp çizgisinin ise istikrarlı, biraz da tekdüze bir ruh haline işaret ettiği görülmüştür.

Baş çizgisi uzun ve derin olan insanların zihin kapasitelerinin yüksek olduğu; eğer bu çizgi kalp çizgisine paralel gidiyor ise mantık ağırlıklı, aşağıya, el ayasına doğru eğimli gidiyor ise sezgi ağırlıklı bir düşünce yapısına sahip olduğunuz gösterir.

Yaşam çizgisi baş parmağınıza yakın başlıyorsa enerjiniz azdır.  Çok eğrili çizgi çok enerjik ve iyimser olduğunuz gösterir. Çizgi yarım dairede ekstra çizgiler varsa daha güçlü ve coşkulusunuz demektir. Çizgiler düz ve avucunuzun ortasında kalıyorsa, çok çekingen birisiniz demektir. Derin ve uzun çizgi daha uzun ve sağlıklı yaşayacağınızı gösterir.

Hangi Elinizi Kullanıyorsunuz?

Sağ El: Tanrısal boyutu temsil eder. Gözlemin, bilginin ve bilgeliğin, nedenlerin, nihai gerçeğin, sununun ve şefkat bilincinin sembolüdür.

Sol El: varlıkların dünyasını temsil eder. Aktif zihnin kontrol edilmesi, niyetin düşünülmesi, kutsanma, prensip, geçici realite, izlemek, içsel hatırlama ve sevgi sembolüdür.

Başparmak: Bedenimizden şuuraltı kalıplarından bağımsız olarak akan ilahi enerjinin sembolüdür. İrade gücünü, boşluğu ve sonsuzluğu temsil eder.

İşaret Parmağı: Jüpiter Parmağı olarak da bilinir.Kişiliğimizin Ego yönünü temsil eder. Şuuraltı kalıpları tarafından kontrol edilen enerjilerin sembolüdür. Enerjisi geliştiricidir, hava ve rüzgarı temsi eder.

Orta Parmak: Satürn Parmağı. Enerjilerin en karmik ve en şartlı olanı. Bu parmak ağır, güçlü, dengeleyici enerjiler getirir. Arzu ve disiplin sembolüdür. Ateşi temsil eder.

Yüzük Parmağı: Apollo parmağı olarak bilinir. Kişiyi güçlendiren enerjilerle ilişkilidir. Kozmik, sonsuz, solar ışık ile karıştırılmamalıdır. İlişkilerin, şifanın ve enerjinin sembolüdür. Suyu temsil eder. Sol elin yüzük parmağında vurulduğu takdirde bir yarayı iyileştirecek güç olduğu ve bu parmağın direk olarak kalple bağlantılı olduğu söylenir.

Küçük Parmak: Merkür parmağı olarak bilinir. Entellektüel zihin ve enerjinin açılmasına yardımcı enerjileri yayar. İletişimin sembolüdür. Dünyayı temsil eder.E

Su Eli: İlgili ve şefkatli fakat aynı zamanda hassas ve romantik olan Su eli insanları ilişkileri konusunda idealisttirler. Su eli sahipleri sanata merakları vardır. Yaratıcı yetenekleri sayesinde gerçekten zengin olabilirler.  Su eli sahipleri seyahat ederken kalabalık olmaktan hoşlanır ve kültürel faaliyetler, müzik festivalleri ve antik yerlerle tarihi bölgelerden zevk alır. Kırılgan ve fazlaca duygusal olan Su eli bireyleri modern yaşamın zorluklarıyla baş etmekte zorlanır. Yumuşak başlı ve olaylardan kolayca etkilenen bu kişiler kendi başlarına karar vermekte zorlanabilirler.

Ateş Eli: Kolayca aşık olurlar ve çabuk sıkılırlar. Lider ve organizatörlerin eli olan Ateş eli sahipleri olayları denetlemekten hoşlanırlar. Mücadele ve macera için tutuşur, stresli durumlarda dahi rahatlıkla çalışabilirler. Dinamik bir yapıya sahip olan Ateş eli insanı kalp hastalıklarına meyillidir. Ateş eli olan kişiler maceraperesttir. Keşfedilmemiş yerlere gitmekten hoşlanır ve farklı giysilerle kültürleri tanımaktan zevk alır. Güçlü, pozitif ve karizmatik olan bu tipler üzerlerine aldıkları her işi heves ve coşkuyla yaparlar.

Hava Eli: Zeki ve espirili olan Hava eli insanının çevresi bir çok arkadaşla doludur ama o yakın arkadaş konusunda oldukça seçicidir. Makina, bilgisayar, elektronik ve tüm diğer modern aletlerin kurdudur. Aşırı hareketli zihinleri yüzünden sürekli sinir sistemi sorunları ile buna bağlı yorgunluklar yaşarlar. Zihinsel gevşeme için zaman ayırmaları gerekir. Hava eli sahibi parasını memnuniyetle çeşitli yatırımlar yaparak değerlendirir. Hava eli sahipleri çeşit ve insanlarla iletişimden hoşlanır. Yabancı ülkeleri gezmekten büyük zevk alırlar.

Toprak Eli: Dürüstlük ve sağduyularıyla tanınan Toprak eli insanları ciddi kişiler olarak algılanırlar. Değişimden nefret ederler, iş güvencesine ihtiyaç duyarlar. Toprak eli sahipleri stres ile fazla kilodan sakınmalıdır. Muntazam egzersiz ve bol temiz hava sağlıklarını korumalarına yardım edecektir. Toprak eli sahipleri çok çalışarak ve yavaş para kazanır. Bu kişiler temiz havadan ve açık alandan hoşlanır. Şehirden ziyade kır evini tercih eden toprak eli insanı toprağa yakın olmaktan hoşlanır ve doğayla uyum içindedir.

“Bir galaksinin doğumundan bir bebeğin doğumuna kadar bilinen tüm olaylardan 4 temel kuvvet sorumludur”

Dünyadaki herkesin el açıp dua etmesinin sebebi ellerimizde ve parmaklarımızda bulunan enerji merkezleridir.

Baş parmak: Ruh, Evrensel & Tanrısal enerji

İşaret parmağı: Hava

Orta parmak: Ateş

Yüzük parmağı: Su

Serçe parmak: Toprak

Avuç içi: Taç Çakra

Fuzuli diyor ki “İnsan bedeni ateş, hava, su, topraktan oluşur ruhu ise Hak’tan gelir.”

4 element bedenimizin kaynağıdır. 5. element ise Ruh’tur. Evrensel Enerji’dir. Bütün kadim kültürlerde şaman, pagan, budist veya tasavvufta bilinen bir sırdır bu…

Evrensel Enerji

Yeryüzündeki tüm canlılar yaşam enerjisini iki türlü çeker. Doğadan ve Gökyüzünden. Yani evrensel enerjiden. Bedenimizle yeryüzünden, ruhumuzla gökyüzünden enerjileri çekip kalp çakramızda birleştiririz. Böylece gönül gözümüz açılır. Vücudunun şehrine girmek isteyen herkes insanlık denizinden değil yer ve gökten beslenmelidir. Özümüze ulaşmamız için çakralarımızı dengeli açmayı bu yüzden öğrenmemiz çok önemlidir.

Bir gül ailesine veya bir kuş ailesine mensup olsaydık yaşam enerjimiz dengeli ve ahenkli olurdu. Ancak insan ailesine mensubuz. Hepimizin bildiği gibi bu ailede enerjinin kullamında bazı sorunlar var. Sağlıklı ve dengeli enerji alışverişi için beden bilgeliği bilmemiz çok önemli…

Şifalanma Süreci

Şifalı eller yüzyıllardır geleneksel iyileştirme yöntemlerinin başında gelir. Özellikle bütün anneler ve kadınlar bunu bilir. Zira bu enerji özünde "yin" yani dişil enerjidir.

Bedeninizdeki çakralar açıldıktan sonra, elleriniz şifanın kaynağı olur. Parmaklarınızdan ve avuç içinden enerji su gibi akmaya başlar.

Enerjiniz yükseldikçe dilek, dua, niyet ve şifa kapısına daha kuvvetli açılabilirsiniz. Hem kendinize hem sevdiklerinize ellerinizle dokunarak fiziksel ve ruhsal şifa verebilirsiniz.

Yüzyıllardır tüm üretilen şeyleri aklınıza getirin; Heykeller, Resimler, Müzikler, o koca müzelerin içlerindeki her şey. Evlerimizde iş yerlerimizde kullandığımız her şey. Ürettiğimiz tükettiğimiz her şey ellerle yapılmış. Çok mucizevi bir oluşum olarak gördüğümden bu kadar çok "el" tasarımı yapıyorum. Yine ellerimle...

Bloga dön