a28dc91c71db537e0d74bea04695efd8

Labradorite

LABRADORİTE:

Kanada’daki Labrador sahillerinden çıkarılması sebebiyle Labradorite ismini alan bu göz kamaştırıcı güzellikteki taş, volkanlarla dışarı atılan magmatik kayaçlarda çok yüksek sıcaklıklarda oluşmaktadır. Kitab-ı mukkaddeste oniks ve labradorite’tan çokça bahsetmesine rağmen 1770 yılında mücevherde kullanılmaya ve isminden söz edilmeye başlanılmıştır. Çek misyoner Pater ADOLF tarafından Labrador adasında bulunmuştur. 1970 yılında da ülkemizde Trakya bölgesinde rastlanmıştır. (Tabi çıkarılmıyor.)

Kalsiyum, Sodyum ve Alüminyum Silikatlerindendir. Sertliği 6 – 6,5 arasındadır. Triklinik sistemde kristalleşmiş, kayaç oluşumuna sebebiyet veren yapıcı primer minerallerin fenokristalleşerek bazik pegmatitlerin cevherleşmesi ile meydana gelir.

Kanada, Madagaskar,Finlandiya,Norveç Rusya, Hindistan,Orta Amerika’daki maden yataklarında işletilir. Siyahtan kırmızıya, turuncudan yeşile maviden sarıya birçok rengi içinde barındırır.

Doğal taşlar sınıfında olan Labradorite’a aynı zamanda "Siyah Ay taşı" da denilmektedir. Yüksek sıcaklıklarda oluşan bu kristal evrensel yaşam enerjisi taşır.

Labradorite kristalinin güzel enerjisi size mutluluk verir ve olumlu yönde etkiler. Labradorite ile yapılan içedönüş çalışmalar ile 3. gözünüzü aktifleştirebilir ve güçlendirebilirsiniz. Bazı ülkelerde Labradorite için “Yıldızların Tapınağı” tabiri kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise kişinin duru görüsünü açarak geniş vizyonlar almasına, astral seyahatler yapabilmesine, yani varoluşun farklı katmanlarına geçiş yapmasına inanılmasıdır.

Labradorit Taşı Faydaları;

* Gözler için faydalıdır

* Gece görüşünü güçlendirir.

* Yüksek kan basıncının dengelenmesinde faydalıdır.

* Omurga hastalıkları kalsiyum eksikliği, mevsim değişikliklerine duyarlılık ve aşırı üşüme gibi şikayetlerde faydalı olur.

* Daha iyi odaklanmayı ve konsantre olmayı sağlayacak olan içsel sükuneti sağlar. Bu özelliği dolayısıyla, örneğin sınavlar gibi yoğun dikkat gerektiren durumlarda kullanılması faydalıdır.

* Kişinin geçmişini ve güncel yaşantısını çözümlemesine yardım eder.

Ruhsal bakımdan gelişme amacıyla kullanılır.Bu taş doğanın yansımasıdır ve bu durum onu diğer birçok taştan farklı kılıyor. Çok yüksek sıcaklıkta oluşan bu taşın yaşam enerjisi taşıdığı bilinmektedir. Zihnimizde bizi sınırlayan şeyleri aşmaya ve yeni keşifler yapmaya yardım eder. Bilinçaltımıza dokunarak mistik yeni yetenekler geliştirmemize ve auramızı kuvvetlendirmemize yardım eder. “Sihir kendine inanmaktır, eğer kendine inanırsan her şeyi mümkün kılabilirsin”, demiş Goethe. Yani sihir şapkadan bir tavşan çıkarmaktan daha fazlasıdır, kendine inanmak ve sana anlam katan her şeyi evrende daha iyi açıklayabilmeni sağlayacak olan yaşam amacını bulmakla alakalıdır. Eğer Labradorite taşına bir ilgi içindeysen bu ruhsal bir revizeye ihtiyaç duyduğuna işaret olabilir. Labradorite tüm dünyayı yaratıcılığınla binlerce olasılığa ayırdığın alt bilincini uyandırır. Labradorite seni tavşanın girdiği o dar ve derin kuyuya davet ederek sana sonsuz olasılıklar ve maceralar sunar. Bu kuyu derinlere indikçe seni daha da meraklandırabilir. Labradorite için “Yıldızların Tapınağı” tabiri kullanılır, varoluşun farklı katmanlarına geçiş için kullanılır. Üçüncü göz dediğimiz eski bir olgunun yani “hissedebilmek” durumunu derinleştirir.

Bloga dön