Ametist

Şifa Enerjileri, Metafiziksel Özellikler, Efsanevi Kullanımlar ve Ametist Anlamları için Eksiksiz bir Rehber

 Ametistin Anlamı ve Kullanımına Giriş

Ametist çağlar boyunca çarpıcı güzelliği zihin ve duyguları harekete geçiren efsanevi güçleri ile son derece bilge bir taştır. Bugünün sınıflandırmalarında yarı kıymetli bir taştır, ancak eskilere antik zamanlara göre, “(Gem of Fire)” olarak anılmış; Tarihte zaman zaman bir Elmas kadar değerli Değerli Taş. Ametist her zaman Şubat ile ilişkilendirilmiştir. Romalılar su tanrısı Neptün'e adanmıştı, bu yüzden o ayın geleneksel doğum taşı olması şaşırtıcı değil, Aziz Valentine sadık sevginin taşıdır ve tutkunun, yaratıcılığın manevi enerjisini taşır, ama öfke ve itirazın da mantığını taşır.

Bazen doğal kristal olarak bırakılsa da, kesilerek parlatılmış veya muhteşem mücevherlere kaplanmış olarak kullanılabilir. Ayrıca camsı kitlelerde bulunur ve harika örneklere kişisel tılsımlarla cilalanır. Clear Kuvars'da manganez ile karşılaşırsa Ametist'e dönüşür, ek miktarda demir mor rengi almasına neden olur. Ametist, soluk kırmızı ve menekşe rengine kadar değişir, şeffaf veya opak olabilir. Buna ek olarak, bazen Cacoxenite ile kombinasyon halinde bulunan, Ametrine olarak Citrine ile karıştırılan veya nadir durumlarda Goethite ile “rutilasyonlu” Chevron Ametist olarak beyaz Kuvars ile kaplanır.

"Ametistin yüksek zihni genişletme yeteneği ile kişinin yaratıcılığını ve tutkusunu artırır."

Ametist ismi Yunanca “ ametusthos ”, “sarhoş değil” anlamına gelir. Eski bir efsaneye göre; Kraliyete öfkelenen ve intikam almaya kararlı olan şarap tanrısı Bacchus, karşılaması gereken ilk kişinin canavarlar tarafından yeneceğine karar verdi Talihsiz ölümlü, Diana'nın tapınağına ibadet yolunda Ametist adında güzel bir kızdı. Çılgın canavarlar fırladığında, tanrıçanın korunmasını istedi ve berrak, beyaz bir kristale dönüşerek kurtarıldı. Zulmünden pişman olan Bacchus, üzüm suyunu taş üzerine bir teklif olarak döktü; kristale güzel mor rengini verdi.

Tarih boyunca Ametistin özel erdemi sarhoşluğu ve aşırı kötülüğü önlemektir. Eski Yunanlılar ve Romalılar, bir Ametist fincanından sarhoş şarap sarhoşluğunun güçsüz olduğuna ve özellikle göbeğinde, aşırı sarhoşlukta vücutta giyilen bir taşın inançlı olduğuna inanan Ametist ile rutin olarak kadehlerini çivilerdi. tutku. Katolik piskoposlar ayrıca, mistik zehirlenmeden korumak için bir halkada Ametist giydi. Yüzüğü öpmek, başkalarını benzer mistik zehirlenmelerden korudu ve onları manevi düşünceye dayandırdı.

"Manevi dünyada, Ametist ilahi olan ile bağlantı kurdu."

Ametist ayrıca kötü düşünceleri kontrol etmek, zekayı arttırmak ve erkekleri iş konularında kurnaz hale getirmekle ünlendi. Gezginler için ihanet ve sürpriz saldırılarına karşı bir koruma olarak giyildi. Ayrıca askerleri zarar görmekten korudu ve onlara düşmanları üzerinde zafer kazandırdı. Avcılara vahşi hayvanların ve kümes hayvanlarının yakalanmasında yardım etti. Öte yandan, büyücülük ve kara büyüye karşı güçlü bir psişik koruma taşı olarak kabul edildi. Diğer kraliyet taşları gibi, kullanıcısını hastalıktan ve enfeksiyondan korudu.

Manevi dünyada, Ametist İlahi Olan ile bağlantı kurdu. İbranilere göre, Başrahip'in zırhındaki dokuzuncu taş olan Ahlama idi ; Dan kabilesinin yanı sıra Yeni Kudüs'ün on ikinci temel taşıyla oyulmuş. Mısırlılar için, ölüler kitabında gömülmek üzere kalp şeklinde muskalara oyulmuş Hemag'di . Doğu kültürlerinde kutsal "taş şehirler", "hayat ağaçları" tanımlarında listelenmiş ve ibadet için tapınak tekliflerinde kullanılmıştır. Ayrıca, gezegensel ve astrolojik etkileri hizalamak için sıklıkla kullanıldı. Ek olarak, Ametist tespih ve tespihlerde popülerdi. Zihinsel barış ve sessizlik duygusu uyandıran dindar bir sakin atmosfer yaratmasıyla kredilendirildi.

"Ametistin doğal yüksek frekansı, negatif enerji veya ataşmanların havasını arındırır ve vücudun etrafında koruyucu bir Işık kalkanı oluşturur."

Bugünün dünyasında, Ametist hala zihin için metafizik yetenekleri ve gelişmiş bir meditasyon durumuna ilham vermek için bilinen dikkate değer bir maneviyat ve memnuniyet taşıdır. Doğal yüksek frekansı, herhangi bir negatif enerji veya ataşmanın havasını arındırır ve vücudun etrafında koruyucu bir Işık kalkanı oluşturur ve ruhsal yöne açılırken kişinin net ve ortalanmış kalmasına izin verir. Ametist, Üçüncü Göz, Taç ve Eterik Çakraları uyarır, aynı zamanda sezgisel ve psişik yeteneklerin gelişimini hızlandırır. Bilgelik ve daha büyük bir anlayış başlatır ve sevilen bir kişinin kaybını yaşayanlar için bir rahatlık taşıdır.

Ametistin yüksek zihni genişletme yeteneği de kişinin yaratıcılığını ve tutkusunu artırır. Hayal gücünü ve sezgiyi güçlendirir ve düşünme süreçlerini geliştirir. Yeni fikirlerin özümlenmesine yardımcı olur, düşünceyi eyleme geçirir ve projeleri hayata geçirir. Ametist aynı zamanda odak ve başarı tılsımı olarak da bilinir.

Ametist, vücuda giymek, ritüelleri iyileştirmek ve kişinin çevresini geliştirmek için olağanüstü bir kristaldir. Doğrudan güneş ışığında soltuğu bilinmektedir ve dikkatli olunmalıdır. Taşın temizlendiğini doğrularken, taşı kısa bir süre akan suyun altında tutarak enerjilerini zaman zaman temizlemek de iyidir. Cilasız Ametistleri şarj etmek için diğer kristallerin yakınında tutun.

Farklı Ametist Çeşitleri

Doğada, Ametist bazen diğer minerallerle birlikte oluşur. Bu makalede ana hatları verilen Ametist özelliklerine ek olarak, aşağıdaki çeşitler ek niteliklere sahiptir.

Brandberg Ametist

Brandberg Amethyst , son derece yüksek titreşimli bir kristalde Amethyst, Clear ve Smoky Quartz'ın eşsiz ve olağanüstü bir karışımıdır. Sadece Namibya, Afrika'da bulunur ve dikkat çekici hayaletler, enhidrozlar ve diğer nadir oluşumlar ve inklüzyonlarla doludur. Saf bilince uyum sağlar ve İlahi Kaynak ile yeniden uyum sağlamak için eterik planına geri dönme kapasitesine sahip güçlü bir şifa ve mükemmellik tılsımıdır.

Chevron Ametist

Chevron Ametist, güzel katmanlara “sızan” koyu mor ve beyaz kuvarsın v şeklindeki köşeli çift ayraçlarını sergiliyor. Kendi içinde ve fiziksel dünyada vizyonu uyarmak, beyaz katmanlarında Crown aracılığıyla kozmostan yaşam gücünü filtrelemek ve mordan ruhsal ve psişik kanalları açmak için en iyi Üçüncü Göz taşlarından biridir. Olumsuzluğu dağıtmak ve püskürtmek için güçlü, odaklanmış bir enerjiye sahiptir ve her türlü ruhsal iyileşmeyi öğrenmek için mükemmel bir kristaldir. Güçlü ama güvenli vücut dışı seyahat, şamanik yolculuk veya yol çalışması için ve mantraları dua ederken veya okurken eller arasında bir elinizi tutun.

Ametistte Koksoksit

Ametist içindeki Koksoksit, koyu kahverengi ila sarı kümeler olan bir fosfat minerali ve Süper Yedi kristalindeki ana bileşen olan Cacoxenite'i, ana kristal Ametist ile birleştirir. Bu kombinasyon, daha önce hiç düşünülmemiş düşünceleri teşvik ederek insanlığa yüksek düzeyde yaratıcılık ve yeni fikirler getiriyor. Bu, kargaşa dönemlerinde iyi olan sakinleştirici bir taştır ve doğanın güzelliğinde ve insanlarda nezaket konusunda yaratıcı özünün manevi farkındalığını arttırır. Şifa enerjisini Dünya'ya transfer etmek ve tüm evren arasında eterik bir bağlantı oluşturmak için hilal ve dolunay gecesi devam edin.

Ametrine

Ametrin, aynı kristal içindeki Ametist ve Sitrin'in bir kombinasyonudur, iki enerjinin uyumlu bir karışımıdır. Maneviyatı akıl ile uyumlu hale getirir ve derin bir yaratıcılık akışına, yeni fikirlere ve içgörülere ilham verir. Zihin ve vücuda enerji ve refah duygusu getirirken ağrı ve gerginliği gideren dikkate değer bir şifa taşıdır. Ametrin meditasyona, astral seyahatte korumaya daha fazla odaklanır ve melek veya ruh rehberi temasını açmak için bir geçit kristalidir. Dolunay gününde öğleden sonra doğal ışıkta bırakın ve gece boyunca ay ışınlarını yakalamak için para girişimlerinde şans getirmek için kişiyi devam ettirin.

"Rutilated" Ametist

"Rutilated" Ametist, Rutil içerdiği görülen nadir bir Ametist formudur, ancak aslında Süper Yedi kristalinde de bulunan bir demir hidroksit minerali olan kahverengimsi kristaller içerir. Goethite derin benlik ve Dünya arasındaki bağlantıyı bulmak için bir taştır ve Ametist ile birlikte tüm çakra sistemini daha yüksek akla hizalayarak Dünya ve Temel Çakraları temizler. Duygusal bedeni arındırır ve özellikle keder çalışmasında faydalıdır. Clairaudience, melekler ile iletişim ve diğer dünyalar ile bağlantıları kolaylaştırır. Dilek taşı olarak ya da niyet, mesaj ve dualarla programlamak için taşı niyetle akılda tutmanız yeterlidir.

Ametist Kullanımları ve Amaçları - Genel Bakış

Ametist, yaratıcı sanatlarda, özellikle daha koyu tonlarda kullanım için harika bir tılsımdır. Geçmişin araçları ve yöntemleri kullanılarak yeni, orijinal sonuçların yaratılması gereken çabalara yardımcı olur. Genellikle sanatçının Taşı, Bestecinin Taşı, Mucit, Şair ve Ressam Taşları olarak kullanılır. Evrensel Yaşam Gücünün yaratıcı unsurlarına odaklanmak ve yükseltmek için bir Ametist kristali veya kümesi tutun.

"All-healer" olarak adlandırılan Ametist, insanları, bitkileri ve hayvanları iyileştirmek için en etkili kristallerden biridir. Doğal cilasız Ametistler veya jeotlar, bitkilerin büyümeyeceği veya hayvanların oturmayı reddettiği yerlerde özellikle yararlıdır. Ayrıca binaların altındaki veya düşmanca hissedilen herhangi bir yerdeki negatif dünya enerjilerine karşı koyar.

Ametist, psişik saldırılara, paranormal zarara veya kötü isteklere karşı korur ve pozitif, sevgi dolu enerjiye dönüştürüldükten sonra enerjiyi evrene geri döndürür. Bu gücü arttırmak ve iyi şanslar çekmek için, lavanta tütsü dumanında bir Ametist üzerinde güneşin ve hilal ayının bir görüntüsünü çizin.

"Ametist sakinleşir ve yatıştırır, sinir sinyallerinin beyinden iletilmesine yardımcı olur."

"Doğanın sakinleştiricisi" olarak anılan Ametist, sinir sinyallerinin beyinden iletimine yardımcı olarak sakinleşir ve yatıştırır. Çocuklarda ve hayvanlarda obsesif kompulsif bozukluk ve hiperaktiviteyi hafifletir. Yastığın veya yatağın altına yerleştirin veya uykusuzluğu tedavi etmek ve hoş rüyaları uyarmak için alnın ortasını saat yönünün tersine ovalayın. Özellikle çocukların tekrarlayan kabuslar ve karanlığın korkuları için etkilidir ve ev hastalıklarının hafifletilmesine yardımcı olabilir.

Ametist diplomatlar, müzakereciler ve iş adamları için mükemmel bir taştır. Kızgın mizaçları yatıştırır ve tartışmanın gerekli olduğu durumlarda belirgin bir avantaj sağlar. Entelektüel akıl yürütmeyle birlikte manevi içgörüler getirmek için Ametist giyin veya tutun. Şans ve refah kristali olarak Ametist, abartı, kumar bağımlılıklarını veya akılsız yatırımları azaltmak için iyidir.

Ametist, dengeyi temsil eden tarottaki Temperance kartına bağlanır. Aşırı şişkinliği ve kötü alışkanlıkları azaltmaya adanmış bir taştır ve sigara, içme ve uyuşturucu kullanımının yanı sıra sağlıksız fiziksel tutkuyu bırakmak için mükemmel bir yardımcıdır. Aynı zamanda bağımlılık yapan kişiliklerden, kendisinin veya diğerininkinden özgürlük elde etmek için gereken gücü sağlar. Göbek üzerine bir Ametist yerleştirmenin, bir kişiyi zehirlenmeden koruduğuna ve danışmanlık gibi diğer tedavilerle birlikte bağımlılıkların iyileştirilmesine yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Ametist Aziz Valentine ve sadık aşıkların taşıdır çünkü Aziz Valentine'in Cupid imgesi ile kazınmış bir Ametist yüzük taktığı düşünülmüştür. Aynı zamanda “çiftin taşı” olarak da adlandırılır ve zamanla cinsel birleşmeyi aşan, daha derin bağlantıya ve daha ruhlu bir komünyona yol açan ilişkilere anlam verir. Sadakat için bir nişan veya sonsuzluk halkası olarak veya kayıp aşkı geri çağırmak için bir madalyon olarak giyin.

Ametistin İyileştirici Enerjileri - Genel Bakış

Ametist, fiziksel rahatsızlıklara, duygusal sorunlara ve Enerji Şifa ve Çakra dengelemesine yardımcı olmak için iyileştirici güçlere sahiptir. Ametist kristal terapileri öncelikle sinir sisteminin fiziksel rahatsızlıkları, kabusların ve uykusuzluğun iyileştirilmesi ve taç çakranın dengelenmesi ile ilişkilidir. Ametistin terapötik kullanımlarının uzun ve iyi belgelenmiş bir geçmişi vardır.
Ametist Fiziksel Şifa Enerjisi

Ametist hormon üretimini arttırır ve sempatik sinir sistemini ve endokrin bezlerini optimum performansa uyarır. Kandaki oksijenasyonu destekler ve sindirim sistemi, kalp, mide ve cildin tedavisinde yardımcı olur. Ametist ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir ve morarma, ağrı ve şişlikleri azaltır. Artrit tedavisinde bir iksir olarak mükemmel sonuçlarla kullanılmıştır.

Ametistin, kulak çınlaması ve diğer işitme bozukluklarının semptomlarını hafiflettiği düşünülmektedir ve özellikle aşırı aktif bir zihnin neden olduğu zaman uykusuzluğun tedavisinde oldukça faydalıdır. Beyindeki sinirsel uyarılara yatıştırıcı ve yatıştırıcıdır. Enerjisi baş ağrısı ve migren ağrısını iyileştirir ve stres ve sinir gerginliğini azaltır. Psişik bozuklukları tedavi etmek ve beyin dengesizliklerini stabilize etmek için kullanılabilir, ancak paranoya veya şizofreni vakalarında kullanılmamalıdır.
Ametist Duygusal Şifa Enerjisi

Ametist özellikle fazla çalışan, aşırı stresli veya bunalmış olanları merkeze getiren duygusal bedeni destekliyor. Fiziksel gerginliğe ve baş ağrılarına yol açan zihinsel endişeleri hafifletir ve sıcak başlı ve kolayca öfkelenenleri sakinleştirmek için harika bir kristaldir.

Ametist, kişinin dengesizlik ve hastalık yaratan olumsuz davranışlarının, alışkanlıklarının ve duygusal kalıplarının arkasındaki temel nedenlerin belirlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda davranışta sebep ve sonuç gerçekliğini anlamasına yardımcı olur ve daha iyi karar vermeye yardımcı olur. Ametist, kendi barışçıl sürdürme enerjisini verirken, uyuşturucu ve alkolün beyin fonksiyonu üzerindeki etkilerini azaltarak bağımlılıkların üstesinden gelmek için harika bir yardımcıdır.

Ametist bilgelik ve daha büyük bir anlayış başlattığından, sevilen birinin kaybını yaşayanlar için rahatlatıcı bir kristaldir. Varlığı, ölüm olmadığını, sadece geçiş yapan ve değişen formları bildirir. Fiziksel bedenin hapsinden kurtulmak için sevilen bir kişinin ruhunda kederin ve sevincin serbest bırakılmasını teşvik eder. “Ruh taşı” olarak adlandırılan Ametist, ruhun ebedi varlığını anlamaya ve bunlara bağlanmaya yardımcı olur ve kişinin kendi derin ruh deneyimlerini başlatır. Zamansal fiziksel bedenin daha kolay, güvence ve barış ile serbest bırakılmasına izin veren, başka bir kişinin veya kendisinin ölüm deneyimi sırasında üzerinde tutmak veya meditasyon yapmak için ideal bir kristaldir. Ölümcül hastalığı olanlara hediye vermek veya bilinçli bir ölüm deneyimine hazırlanmak için kullanmak mükemmel bir taştır.
Ametist Çakra Şifa ve Dengeleme Enerjisi

Ametist, özellikle Üçüncü Göz, Taç ve Eterik Çakraları uyaran yüksek, tatlı bir enerji taşır.

Üçüncü Göz Çakra , bizim algı ve komuta merkezidir. Görüş ve dünya hakkındaki günlük farkındalığımızı yönlendirir. Bilincimiz burada bulunur ve bu çakra aracılığıyla kendimizle bağlantı kurarız. Kaş Çakrası dengede olduğunda, kendi içimizdeki düşüncelerimiz ve iç iletişimimiz sağlıklı ve canlıdır. Yeni fikirlere, hayallere ve vizyonlara açığız ve tüm çakralardaki enerji akışını kontrol edebiliriz. Koyu mavi / mor çivit kristalleri Kaş Çakrasının dengesizliklerini tedavi etmek için kullanılır. Bu bir gizem, bilgelik ve yargı rengidir.

Taç çakra başın üst kısmında yer alır ve vücudumuzun ötesinde genişletilmiş evren bizim kapıdır edilir. Nasıl düşündüğümüzü ve çevremizdeki dünyaya nasıl tepki verdiğimizi kontrol eder. İnançlarımızın kaynağı ve maneviyatımızın kaynağıdır. Taç Çakra bizi daha yüksek varoluş düzlemlerine bağlar ve evrensel enerji ve gerçeğin kaynağıdır. Taç dengede olduğunda, enerjilerimiz dengede olur. Taç Çakranın dengesizlikleri Açık Mor kristallerle tedavi edilir. Menekşe ışınları sihir, hayaller, ilham ve kaderin evrensel yaşam gücüne sahiptir.

Daha yüksek titreşimli Beyaz ve Lavanta / Beyaz kristalleri, Yüksek Taç, Soul Star ve Stellar Gateway Çakraları ile ilişkilidir. Daha yüksek, daha ruhsal olarak aydınlanmış şeylere uyum sağlarlar ve gerçek alçakgönüllülüğü somutlaştırırlar. Bu kristaller bir ruh bağlantısı ve en yüksek kendi kendine aydınlatma ve diğer dünyalara kozmik bir giriş sağlar. Sonsuz ile kişisel kimliği ve Tanrı ile birliği temsil ederler.

Ametist Manevi Enerji

Ametist, İlahi Olan'a karşı yüksek bir maneviyat alçakgönüllülük ve bağlılık titreşimi taşır. Kişinin dua ve meditasyondaki düşüncelerini sürdürmeye ve kendinden büyük olana teslim olmaya son derece elverişlidir. Ayrıca, yüksek zihni İlahi varlığın yaratılışı olarak ruhsal gücünü almaya ve sunulan içgörülere, bilgeliğe ve rehberliğe açmaya teşvik eder.

Ametist, manevi koruma ve saflaştırma taşıdır; kişinin enerji alanını olumsuz etkilerden ve bağlardan arındırmak. Vücudun etrafında manevi Işığın rezonant bir kalkanını oluşturur. Ayrıca, daha düşük enerjilere, psişik saldırılara, jeopatik strese ve sağlıksız ortamlara karşı bir engel görevi görür. Psişik veya sezgisel iş yapanlar için değerli bir korumadır. Bunun nedeni, kişisel ortamları iyileştirici ve koruyucu bir Işık çemberi ile geliştirmesidir.

Ametist Renk Enerjisi

Ametist , başlangıç ​​ve bitişlerin hem zamanını hem de rengini birbirine bağlayan kırmızı-mor ışını , eski yıl azaldıkça ve yeni gelmek üzereyken somutlaştırır . Ateşli kırmızı ışını, menekşe ışınının sezgisi ile ayarlayarak tutku ve hayal gücü, duygu ve mantık getirir. Yaratıcılığı teşvik eder ve özellikle sanatsal çabalarda yardımcı olur. Hafif Ametist ruhlarımızı gözden geçirmemize ve kendimizi başkalarının gördüğü gibi görmemize yardımcı olur. Özsaygı ve öz bilgi ışınıdır. Dark Amethyst bize geleceği görmek için gereken derin vizyonu veriyor. Bize güçlü bir içgörü kazandırır ve kararlarımızın potansiyel etkileri hakkındaki algımızı geliştirir.

Ametist ile Meditasyon

Ametist meditasyon için en iyi kristallerden biridir. Ametist rengi, Üçüncü Gözün en yüksek titreşimini uyarır ve bir Ametist taşını doğrudan bu alanın üzerine yerleştirir, bilinçli düşünceyi hareketlendiren ve zihni daha derin bir anlayışa yönlendiren sakin bir meditatif duruma geçer. Enerjisi, evrenin güçlerinin kişinin hayatını nasıl yönlendirebileceği ve yönlendirebileceği konusunda bir anlayış kazanmak için zihni mütevazi ve kendinden daha büyük olana teslim olmaya teşvik eder.

Sistemi gevşetmek ve farkındalığı arttırmak için meditasyon sırasında tek el Ametist kristallerini veya küçük kümeleri (kola doğru sonlandırma) Ametist enerjisini vücuda çekmek için tutun. Büyük Ametist kümeleri, meditasyon sunakları için veya farkındalık nesnel dünyaya odaklanırken zihni merkezlenecek ve sakin olacak şekilde eğitmek için konsantrasyon nesneleri olarak idealdir.

Ametist, kristal tıp çarkındaki Kuzey-Doğu noktasını işgal etmek için kullanılabilir, kişinin yaşamını iyileştirmek ve dengelemek için kullanılabilir. Kuzey-doğu seçim yeridir ve bu yönde meditasyon yapmak manevi rehberlik, sağduyu ve gerçekçi hedefler getirerek karar alma sürecini kolaylaştırır. Yeni fikirleri teşvik eder ve sebebi etkili bir şekilde ilişkilendirir. Ayrıca duygusal ve ruhsal merkezleme için yüksek ve alçakları dengeler.

Ametist Kehaneti

Ametistin Divinatory anlamı: Kendimi iyi hissetmek için herhangi bir fazlalığı ödüllendirmem gerekmiyor.

Bununla birlikte, Ametist hayal etmek zarardan özgürlüğü ifade eder.

Ametist ve Melek Alemi

Ametistin güzel mor Işığı özellikle melekler ile birleşmeye elverişlidir. Rengi soluk kırmızı-menekşe (ametist rengi) ile derin menekşe arasında değişir.

Doğum gününüz aşağıdaki dönemlerden herhangi birine düşerse, listelenen rengin bir Ametisti Koruyucu Meleğiniz için değerli bir kanal olabilir. Tablo aynı zamanda zaman diliminde doğanların Koruyucu Meleğinin adını da vermektedir.

Ametist ve Koruyucu Melekler

Tarih Kristal Renk Koruyucu Melek Adı
16 Ocak - 20 Ocak Koyu Ametist Mitzrael
15 Şubat - 19 Şubat Ametist Manake
25 Şubat - 29 Şubat Ametist Habuhian
26 Nisan - 30 Nisan Ametist Cahatel
17 Temmuz - 22 Temmuz Koyu Ametist Hahaiah
18 Eylül - 23 Eylül Menekşe Menadel
29 Ekim - 2 Kas Lt Ametist Ielahiah
23 Kasım - 27 Kasım Ametist Vahuel

Ametist için kısmi olan başka Melekler de var.
Aşağıdaki tablo onlar hakkında daha fazla bilgi vermektedir.

Ametist ve Diğer Melekler

Kristal Renk Melek Adı
Ayın Yirmi Altıncı Köşkünün Koruyucusu Ametist Tagriel
3. Tarot Kartının Efendisi "İmparatoriçe" Koyu Ametist Hagiel
Ayın Onüçüncü Konağı'nın Muhafızı Koyu Ametist Jazeriel
6. Tarot Kartı "Aşıklar" ustası Hafif Ametist Ambriel
Ay'ın Yirmi Yedinci Konakının Koruyucusu Hafif Ametist Atheniel
Ayın Yirmi Beşinci Konağının Koruyucusu Hafif Ametist Aziel
Cumartesi meleği ve Satürn hükümdarı. Cassiel, 21. Tarot Kartı "Dünya" nın efendisidir. Cassiel ayrıca Temperence Meleği, Yalnızlık Meleği ve Gözyaşı Meleği Hafif Ametist Cassiel
20. Tarot Kartı Master "Yargı" Hafif Ametist Nuriel
21. Tarot Kartı "Dünya" ustası Hafif Ametist Phorlach
Ayın Yirmi Sekizinci Konağının Koruyucusu Menekşe Amnixiel
Şifa Duyguları Menekşe Jeremiel
Sıkıntı ile Başa Çıkma Menekşe Mastema
Michael, Güzellik Meleği, Hayat Ağacı. Pazar ve Güneş'in hükümdarı. Michael aynı zamanda 19. Tarot Kartı "Güneş" ve 20. Tarot Kartı "Yargısı" nın efendisidir. Ayrıca Korku ve Sinirliği İyileştirmenin yanı sıra Doğu rüzgarının dalgası ve Ses Uykusu, Tövbe ve Hakikat Meleği olmanıza da yardımcı olur. Menekşe Michael
Ay'ın Yedinci Konakının Koruyucusu Menekşe Scheliel
8. Tarot Kartı "Güç" ustası Menekşe Sheratiel
13. Tarot Kartı "Ölüm" ustası Açık Menekşe Barachiel
12. Tarot Kartı "Asılan Adam" Efendisi Açık Menekşe Taliahad

Ametist Tanrıça Kristalleri

Ametist , Yunan Avı Tanrıçası Artemis ve Doğum'u onurlandırıyor . Hayatını geçirmeyi seçtiği dağların ve ormanların sevgisini temsil ediyor. Konforu doğum yapan kadınlar tarafından aranır.

Ametist ayrıca Ay'ın Roma Tanrıçası Diana'yı ve Hayvanların Koruyucusunu da onurlandırıyor.

Ametist Doğum Taşları

Uygun bir doğum taşı bulmanın birkaç yolu vardır. Önce geleneksel olan listelenir. Bunlar, çoğu insanın aşina olduğu popüler listelerden. İkinci yol, doğal doğum taşınızı yaşamın renk tekerleğiyle bulmaktır. Son olarak, birçok insan Zodyak'ın geleneksel taşlarını kullanır.

Bu bölümde, her üç yaklaşım hakkında da bilgi bulacaksınız.

Ametist Geleneksel Doğum günü

Eğer Şubat ayında doğduysanız, şanslısınız demektir! Şubat ayında doğanlar için geleneksel doğum taşı Ametist.

Ametist Doğal Burç Taşı

Ametist, eski yıl azaldıkça doğanların doğal doğum taşlarından biridir ve yeni, kış gündönümünde gelmek üzeredir (21 Kasım - 20 Aralık).

Sonuç olarak, Ametist kristalleri size yaratıcılık, algı, kendini tanıma ve içgörü kazandırır.

Ametist - Balık burcu kristali

Kış, 19 Şubat'tan 20 Mart'a kadar bahar için yol açtığı için Balık burcunda doğanlar için zodyak taşıdır. Balık sembolü, birbirinin zıt yönlerinde yüzen iki balıktır ve çelişen duygularla uğraşma sorununu ve hedefler.

Balıkçılar arkadaş edinmeyi ve onların etrafında olmayı severler ve çoğu zaman arkadaşlarının ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını kendilerinin önüne koyarlar. Çok empatikler ve hediye vermekten hoşlanıyorlar. Hayatta oldukça dirençlidirler ve sanat, müzik, pazarlama ve drama işlerinde başarılıdırlar.

Ametist Tılsımlar ve Muskalar

Antik dünyada Ametist, büyük şehirlerinin dışına seyahat ettiklerinde Mısırlı haysiyetlerin boynuna takılan bir koruma muska idi. Onları kişisel ihanet ve pusuya karşı koruduğuna inanıyorlardı.

Dini haysiyet ve manevi korumanın tılsımı olan Ametist, Piskopos'un Taşıdır. Hala bir Katolik piskoposun sağ elinin ikinci parmağında giyilir.

Yaratıcılığı geliştirmek ve düşünme becerilerini geliştirmek için meditasyonda kullanılan odak ve başarı tılsımıdır.

Ametist Arayıcı Transformatör kristalidir. Arayanlar , yeni ufuklara ve yeni yeteneklere giden yolu bulmada kristalin doğal enerjisini insan aklının doğal gücüne hizalayan bir kristal enerji yapısı içerir. Bunlar işaretçiler, yönetmenler ve pergellerdir; yeni başlangıç ​​kristalleri. Bunlar bilim adamı, maceracı, avcı, gezgin ve kâşif tılsımları. Ayrıca, öğrenci ve araştırmacı için de mükemmel olabilirler.

Transformatör kristalleri durumlarımızı, beklentilerimizi, sağlığımızı, bakış açımızı veya ilişkilerimizi değiştirme çabalarını arttırır. Kendimizi dönüştürerek hayatlarımızı dönüştürüyoruz. Dans etmeyi, yeni bir dil konuşmayı, güçlenmeyi ya da daha iyi bir eş ya da çocuk olmayı öğreniyoruz. Transformer'in toprak gücü ile arayan kristaller, büyüme, yeni yetenekler geliştirme ve hayatlarımızı değiştirme çabalarımıza yardımcı olmak için mükemmel tılsımlardır.

Ametist Feng Shui

Ametist Ateş Enerjisini kullanır Ateş enerjisi, coşku, sıcaklık, parlaklık, aydınlatma ve aktivite enerjisidir. Birincisi, doğada Yang. İkincisi, ısı, eylem, duygu ve tutku enerjisidir - fikirlerin, kavramların ve cinsiyetin. Yangın Enerjisi geleneksel olarak bir evin veya odanın güney bölgesi ve konutunuzun şöhret ve itibar alanı ile ilişkilidir. Enerjisini, toplumdaki ve ailenizdeki duruşunuzu geliştirmek için ihtiyaç duyduğu desteği vermek için kullanın.

Antik Kültür ve Efsanede Ametist

Roma şair Ovid'e göre Ametist, Bacchus'un izlediği bir peridir. Ondan kaçmak için umutsuz, onu "saf, soğuk kristal" parlak bir taşa dönüştürerek onu kurtaran tanrıça Diana'yı çağırdı. Öfkeli Bacchus, şarapla dolu kadehini mor rengini vererek taşa attı. Bu efsane için, bazen Roma şarap tanrısı Bacchus, bazen Yunan zehirlenme tanrısı Dionysus ile çeşitli hikayeler ve kaynaklar vardır. Buna ek olarak, tüm kredi şarap kristalin renk nedeni olarak.

Ametist kullanımı, MÖ 25.000 kadar Avrupa'daki Neolitik halka kadar uzanmaktadır. Manevi ve efsanevi enerjileri onu birçok kültürdeki boncuklar ve muskalar için popüler hale getirdi. Daha sonra, telif hakkı taşı olarak kron, asa ve mücevherlerde kullanıldı. Eski Mısırlılar korkuyu ve suçluluk duygusunu hafifletmek için şifa taşı ve seyahat ederken güçlü bir koruyucu olarak kullandılar. Yunanlılar ve Romalılar, kendilerini yiyecek ve içecek ile aşırı fazlalıktan korumak için sürekli kullandılar ve zihin üzerindeki güçlü iyileştirici etkisi, uykusuzluğu tedavi etmek ve hoş hayaller yaratmak için yatmadan önce yastığın altına yerleştirilmesini değerli kıldı. Baş ağrısı için, ısındı ve etkisini azaltmak için alnına veya yaşam alanına ametist kristalleri yerleştirildi.

Ametist, büyücülük ve kara büyü karşısında güçlü bir psişik koruma taşı olarak kabul edildi ve öfkeli bir saldırganın yanına yerleştirildiğinde rengini kaybettiği ve solgunlaştığı söyleniyordu.

Perulular, güneşin ve ayın isimlerinin bir Ametist üzerine kazınmış ve bir boynunun etrafında bir babun tüyü veya yutkun tüyü ile asılmışsa, büyücülüğe karşı bir büyü olarak hareket edeceğine inanıyorlardı. Benzer şekilde, eski filozof Pliny the Elder, güneşin figürleriyle kazınmış bir Ametist olduğunu iddia etti ve ay insanları zehirlere karşı bağışıkladı.

Bir Ametist üzerine kazınmış bir ayı, şeytanları uçuşa sokma erdemine sahipti ve kullanıcıyı sarhoşluktan korudu ve korudu. Folklorda, hayvan pire caydırdığı düşünülüyordu.

Bir zamanlar, bir başkasına adanmış olsa bile, bir kişinin adını bir Ametistte söyleyerek herhangi bir aşkı çağırabileceğine inanılıyordu.

"Şubat'ın taşı olan Ametist, bir Bahar Taşı olarak kabul edilir."

Mitolojide sarhoş etmeyen anlamına gelen Ametist, enerji, mutluluk, huzur ve canlılık verir. Enerji yüklü bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etki yapar. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir kristaldir. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle negatif yüklü bir ortamda bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Etki bakımından en güçlü taşlardan biri olan Ametist, kuvars taşının mor renkli olan türüdür. Liladan koyu mor rengine kadar değişik renkleri vardır. Mor rengini demir madeninden alır ve  bir silisyum dioksit bileşimidir. Pembe Kuvars ile kullanılmasını tavsiye ederim.

Ametist Taşı Faydaları

Ametist taşının pek çok faydası vardır. Bunlardan öne çıkanları şöyledir ;
*  Radyasyondan ve negatif enerjiden korur
*  Gözlere iyi gelir
*  Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.
*  Kalp rahatsızlıklarına iyi gelir
*  Kanı temizler
*  Alerjiye iyi gelir
*  Öfkeyi yatıştırır, stresi giderir ve pozitif enerji verir

Çok fazla insanın taşlara temas etmesi olumsuz enerji birikimine neden olur, ametistinizi güneş ışınlarıyla temizleyebilirsiniz. Takılarınızı güzel hissettiğiniz zamanlarda avuç içi çakralarına denk getirirseniz güzel ısıyı farkedebilirsiniz.

[gap] [title style="bold-center" text="AMETist taşı ile yapılmış tasarımlar"] [ux_products cat="239" products="20"]

İletişim formu