ARAGONİT

Aragonit
 
Yapısı bakımından kırılgan ve işlenmesi zor bir taş olan aragonit taşı, yaklaşık 2,7 milyar yaşındadır. Birçok özelliğe ve şifa gücüne sahip değerli taşlardan biridir.
 
Türkiye’de Toros Dağları’ndan da çıkartılan Aragonit taşı, fiziksel olarak kişiyi rahatlatan, psikolojik sebeplerden kaynaklanan spazmlar ve sinirsel tikler ile mücadele etme özelliğine sahiptir. Bedenin içine odaklanarak topraklama yapan dengeleyici bir taş olan aragonit, ruhsal gelişimi dengeler. Sakinleştirici özelliği de olan bu taş, titreşimleri yüksek bir ruhsal düzeye çıkararak, fiziksel bedene enerji verir ve meditasyona hazırlar.
 
Toprak ve kök çakralarını dengeleyerek, insanların toprakla olan ilişkilerini derinleştirmektedir. Kabullenmeyi ve sabretmeyi de öğreten aragonit, aşırı duyarlılıkla mücadele eder. Aşırı duyarlılık sahibi insanlar kendilerini en çok yıpratan insanlardır. Aragonit taşı da kendini yıpratan insanlar için boş vermeyi kolaylaştırmaktadır. Ayrıca konsantre olmaya yardımcı olduğu gibi zihne hoşgörü ve esneklik kazandırır. Sorunların nedenlerini ayrıntılı olarak düşünmeye yardımcı olan aragonit, duygusal stres ve öfke ile mücadele ederek, destek ve kuvvet sağlar. Bütün şifalı taşların özelliklerini içinde barındıran aragonit taşı, kalsiyum karbonat esaslı bir taştır.
[gap] [title style="bold-center" text="aragonit taşıyla yapılan işler"] [ux_products cat="245"]

İletişim formu