PIRLANTA

PIRLANTA

Genel Özellikleri

Uyumlu Olduğu Burç : Koç, boğa, aslan, terazi, oğlak ve akrep

Rengi : Esas olarak renksiz. Ancak az da olsa değişik renklerde de bulunur.

Sembolü Olduğu Hususlar : Aşk, sevgi

Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Avustralya, Gana, Zaire, Rusya, USA, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan

Elmas, eşit ölçülü kristal yapıdaki saf karbondur. Bir elmas yalnızca başka bir elmasla kesilebilir. Işığı kırma ve bileşimindeki renklere ayırma yeteneği çok yüksektir. En yoğun parlaklığı, ‘’ Pırlanta’’ denilen özel bir kesim sonucu ortaya çıkar.

Taşların en değerlisi ve en keskinidir. Elmastaki yeşil renk, doğal radyasyon etkisiyle oluşur. Ovalandığı zaman pozitif yükle yüklenir. Asitlerden etkilenmez. Takı olarak kullanıldığı gibi özellikle camları ve diğer taşları kesme aracı olarak da kullanılmaktadır.

Karbon atomlarının kristalize olması suretiyle oluştuğu düşünülmekteyse de nasıl oluştuğu gizemini muhafaza etmektedir. Pırlanta ile elmas kesiminin arasındaki en önemli fark, elmasın alt kısmının düz, pırlantanın kubbeli oluşudur. Elmas için ‘’ rüyaların taşı’’ da denilmektedir.

Faydaları

Beyin fonksiyonlarını ve kişilikteki blokajı ortadan kaldırıcı özelliklere sahiptir ve aynı zamanda temel bir tedavi edici niteliktedir.
Bedeni temizleyerek negatif kuvvetleri yok etmesinin yanı sıra zihin, ruh, beden ölçüsünü birleştirici ve bütünleştirici gücü de bulunur.
Bolluk, saflık, masumiyet, neşe ve sadakat simgesidir.
Elmasın, aşkta, macerada ve finansal girişimlerde şans getirdiğine inanılmaktadır.
Taşıyana başarı sağlar ve cesaret verir.
Kişileri sakinleştirir ve korkutucu rüyalar görmesini engeller.
Büyü ve zehirlenmelerden koruduğu kabul edilmektedir.

İletişim formu