Rutil Kuvars

Rutil Kuvars
Rutil kuvars (Rutile kuvars), her türlü enerji için etkili bir bütünleştiricidir. Melek saçı olarak da bilinen bu değerli taşın enerjisi yüksektir. Yoğun iyileştirme gücüne sahiptir. Rutil kuvars, renksiz yada kızıl kahve renkte olabiliyor. Ama onu öne çıkaran içerisindeki kızılımtrak ya da siyah iplik görünümündeki çizgilerdir.
Rutil Kuvars (Melek Saçı) Taşının Faydaları
Ruhsal olarak kozmik ışığın mükemmel bir dengesine sahiptir.Ruh için aydınlatıcıdır ve ruhsal bünyeyi teşvik eder. Astral yolculuk taşı olan bu taş, aurayı temizler ve enerji verir. Diğer kuvarslarda olduğu gibi negatif enerjiyi çekme yetisi vardır. Ruhsal gelişimin önünü kesen olumsuzlukları atlatmada yardımcı olur. Güneş ışığını bünyesinde toplayarak antidepresan etkisi yayar.
Aşırı yorgunluk ve bitkinlik hisseden, enerji eksikliği olan kişilere birebir enerji veren bir taştır. Solunum yolu rahatsızlıklarına, troid rahatsızlıklarına olumlu etkisi vardır. Vücuttaki parazitleri uzaklaştırır. Hücre yenilenmesini destekler. Rutil kuvars, troid için kullanılacaksa boyuna, enerji için kullanılacaksa karın boşluğuna, denge için kulaklara temas ettirilmelidir.
Korkuları, fobileri, psikolojik sorunları çözer ve bir nevi antidepresan özelliği taşır.

İletişim formu