Doğal Taşlar

[row style="small" col_style="divided" v_align="equal" h_align="center" depth="3"] [col span="3" span__sm="12" divider="0" align="center"] [ux_image id="74003" link="https://mokoartdesign.com/ametist/"]
AMETİST

Mitolojide sarhoş etmeyen anlamına gelen Ametist, enerji, mutluluk, huzur ve canlılık verir. Enerji yüklü bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etki yapar. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir kristaldir...

[/col] [col span="3" span__sm="12" divider="0" align="center"] [ux_image id="74008" link="https://mokoartdesign.com/ay-tasi/"]
AYTAŞI

Tarihte ilk Romalılar tarafından kullanılan bu taş Yin Yang felsefesini içinde barındırır. Yin Yang felsefesi karşıt kutupları ve bu kutupların birbiriyle olabilecek her türlü ilişkisini ortaya koymaya çalışır.

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="74001" link="https://mokoartdesign.com/labradorite/"]
LABRADORİTE

Başta güneş ışığı olmak üzere ışığı, kendine has mavi, sarı, yeşil ve pembe tonlarını harmanlanmış şekilleriyle yansıtmaktadır. Bu taş doğanın yansımasıdır ve bu durum onu diğer birçok taştan farklı kılıyor. 

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="74002" link="https://mokoartdesign.com/kuvars/"]
KUVARS

Asıl adı Kuvars Kristali olan Kristal Kuvars taşı altıgen prizmalar şeklinde bulunan kristallerdir. Kuvars eski inanışlara göre Ejderha Gözyaşı olarak da anılır. Çoğunlukla içinde donmuş bir su damlası vardır ve kırıldığında tekrar suya dönüşür...

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="74004" link="https://mokoartdesign.com/strin/"]
Strin

Doğada nadir bulunan, özellikleri bakımından çok güçlü taşlardan biri olan sitrin taşı, kuvars ailesindendir.Sitrin rengini silisyum dioksitin bileşimine karışan demir minareleri, hematit ve limonitten almaktadır.

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="74005" link="https://mokoartdesign.com/akumarin/"]
akuamarin

Akuamarin deniz suyu anlamına gelmektedir. Büyük ve temiz kristal parçaları halinde çıkarılır. İşlenmiş haliyle takılarda kullanılmaktadır.

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="74006" link="https://mokoartdesign.com/rutil-kuvars/"]
Rutil kuvars

Rutil kuvars (Rutile kuvars), her türlü enerji için etkili bir bütünleştiricidir. Melek saçı olarak da bilinen bu değerli taşın enerjisi yüksektir.

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="74007" link="https://mokoartdesign.com/akik-2/"]
akik

Akik doğada çok farklı renklerde bulunan, oldukça fazla çeşitliliğe sahip bir taştır. Agat diğer adıyla akik olarak bilinen taşlar, kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karışımı renklerdedir.

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="73999" link="https://mokoartdesign.com/aragonit/"]
aragonit

Yapısı bakımından kırılgan ve işlenmesi zor bir taş olan aragonit taşı, yaklaşık 2,7 milyar yaşındadır. Birçok özelliğe ve şifa gücüne sahip değerli taşlardan biridir...

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="74000" link="https://mokoartdesign.com/lal-garnet/"]
lal / garnet

Granat, lal ve garnet olmak üzere üç isimle anılır. Kullanan kişilerin vücudundaki bütün negatif enerjiyi pozitife çeviren şifalı taşlardan biri olan lal taşının erkek ve dişi türü vardır. Erkek türü koyu kırmızı, dişi türü ise açık kırmızı rengindedir..

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="74011" link="https://mokoartdesign.com/zultanit/"]
Zultanit

Dünya üzerinde az bir zaman önce yaklaşık olarak 80’li yıllardan sonra tanınmaya ve bilinmeye başlayan Zultanit son 10 yıldır oldukça popüler olan, sadece ülkemizde Muğla-Milas civarında çıkarılmakta ve yüzde yüz doğal ham hali ile kullanılabilen bir doğal taştır.

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="74015" link="https://mokoartdesign.com/kaplangozu/"]
kAPLAN GÖZÜ

Eski yıllardan beri bilinen, insana verdiği olumlu enerji ve duygu ile günümüze kadar gelmiş popüler bir taştır. Taşların üzerindeki eşsiz renk geçişleri ve tonları, değerli taşlar içerisinde kaplan gözü taşının bambaşka bir güzellikte olmasına neden olmaktadır.

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="74036" link="https://mokoartdesign.com/zumrut/"]

ZÜMRÜT

Mitolojinin ve efsanelerin taşı Zümrüt, dünyanın en değerli 4 taşından biridir. (Diğer değerli taşlar Elmas, Safir ve Yakut’tur. Bunların dışındaki taşlar yarı değerli taş olarak kabul edilir.)

 

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="74039" link="https://mokoartdesign.com/safir-2/"]

SAFİR

Safir taşı, gökyakut olarak ta bilinen ve dünyanın en değerli taşlarından biridir. Sert, ısıya dayanıklı ve genellikle göz alıcı mavi renktedir. Fakat en kıymetlisi berrak ve derin mavi olanıdır.

 

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="74048" link="https://mokoartdesign.com/yakut-2/"]

YAKUT

Yakut taşı, mücevher alanında kabul görmüş en değerli dört taştan biridir. Diğer taşlar ise; Zümrüt, Safir ve Elmas şeklindedir. Estetik ve güzellik açısından paha biçilemez bir taş olan Yakut, Hindistanlılar tarafından ‘Taşların Efendisi’ diye adlandırılır.

 

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="74054" link="https://mokoartdesign.com/pirlanta-2/"]

PIRLANTA

Elmas, eşit ölçülü kristal yapıdaki saf karbondur. Bir elmas yalnızca başka bir elmasla kesilebilir. Işığı kırma ve bileşimindeki renklere ayırma yeteneği çok yüksektir. En yoğun parlaklığı, ‘’ Pırlanta’’ denilen özel bir kesim sonucu ortaya çıkar.

 

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="76842" link="https://mokoartdesign.com/kehribar/"]

KEHRİBAR

Kehribar taşı, milyonlarca yıl önce çam ağaçlarından sızan reçinelerin zamanla fosilleşmesiyle oluşmuştur. Bu nedenle, kehribar taşı organik bir yapıya sahiptir ve içinde hapsolmuş bitki materyalleri ve hatta böcekler bile bulunabilir.

 

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="76847" link="https://mokoartdesign.com/tanzanit/"]

TANZANİT

Tanzanit, Morogoro bölgesinde, Tanzanya'da bulunan Zoisit minerali ailesinin bir türüdür. Bu taşın keşfi oldukça ilginçtir. 1967 yılında, Tanzanya'nın kuzeyindeki Kilimanjaro Dağı eteklerinde bir çiftçi, bölgede sıradışı bir taş keşfetti.

 

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="76853" link="https://mokoartdesign.com/sedef/"]

SEDEF

Okyanus sedefi, özellikle mücevher ve süs eşyalarında kullanılan bir deniz kabuğudur. Bu kabuk, özellikle Japon ve Güney Pasifik sularında yaşayan bazı büyük istiridyelerden elde edilir. .

 

[/col] [col span="3" span__sm="12" align="center"] [ux_image id="76864" link="https://mokoartdesign.com/opal/"]

OPAL

Opal taşı, mistik ve manevi özellikleri ile de bilinir. Bazı inanışlara göre, opal taşı kişinin psişesini güçlendirmeye ve onu daha iyi anlamasına yardımcı olur. Bu nedenle, kişinin zihinsel açıdan daha güçlü olmasına yardımcı olur ve olumsuz düşüncelerin etkilerini azaltabilir.

 

[/col] [/row]

İletişim formu